Bílá pastelka aneb učíme se pomáhat

Letos v říjnu se naši žáci s rodiči zúčastnili již podruhé dobročinné sbírky Bílá pastelka. Koupí bílé pastelky jakožto symbolu slepecké hole podpořili nevidomé a slabozraké v České republice u příležitosti Mezinárodního dne chůze s bílou holí.

Výtěžek se používá na výukové programy pro zrakově postižené, aby mohli žít samostatný a nezávislý život. Organizace a prodeje se za pomoci Hany Vyoralové ujaly žákyně sedmého ročníku Karolína Andrýsková a Sabina Hoferková. Měli jsme velkou radost ze zprávy, že se v naší pokladničce ocitlo nejvíce peněz z Otrokovic. Jaké však bylo naše překvapení, když jsme se začátkem listopadu dozvěděli, že naše pokladnička vyhrála ve Zlínském kraji! S pozvánkou na slavnostní celonárodní ocenění do Prahy přišla i zpráva, že jsme se umístili na druhém místě v České republice.

Vysněný výlet za oceněním se konal 11. listopadu 2016. V Rezidenci primátora hlavního města Prahy převzala děvčata ocenění z rukou náměstkyně primátorky, byla pozvána na slavnostní raut a prohlídku Strakovy akademie, kde v současné době sídlí Úřad vlády ČR.

Děkujeme všem žákům i rodičům, kteří přispěli do této sbírky. Vážíme si našeho společného úsilí učit děti pomáhat těm, kteří to potřebují více než my.

PaedDr. Hana Vyoralová

Tato Praha byla jedním z nejlepších zážitků, protože jsme (Kája a Sabča) byly v rezidenci primátora a na úřadu vlády ve Strakově akademii. Cesta vlakem nám ubíhala docela pomalu, ale nejpozitivnější na tom bylo to, že jsme nemusely do školy. V Rezidenci primátora hlavního města Prahy, kde se konalo slavnostní poděkování nám nejlepším pastelkářům, jsme byly velmi nervózní. Po ocenění z nás nervozita spadla a užily jsme si jízdu historickým výtahem, vybalování dárečků i dobroty na rautu. Ve Strakově akademii jsme se na prohlídce dozvěděly různé zajímavosti, např. byla pro 70 studentů, chodilo tam však jen 50 studentů a dnes tam na úřadu vlády pracuje 500 lidí na rozloze 4 000 m2. Zasedací síň vlády, kterou známe z televize, byla ještě asi před 60 lety kaplí. Výlet za oceněním do Prahy se nám moc líbil a doufáme, že tam pojedeme i další rok.

Karolína Andrýsková, Sabina Hoferková, žákyně VII. B